محل تبلیغات شما
لینک سازی داخلی چیست؟

 

همه افرادی که به نوعی با دیجیتال مارکتینگ و سئو مرتبط هستند کلمه لینک سازی داخلی را شنیده اند. اما اهمیت لینک سازی داخلی در کجاست؟

امروزه بازار های آنلاین بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. خصوصا با وجود اپیدمی کرونا فرصت مناسبی برای بازار های آنلاین بوجود امده است تا کارایی خود در رفع نیاز های مردم را نشان دهند.

اما بازار های آنلاین به فضای اینترنت و مهم تر از آن گوگل وابسته هستند. افراد برای رفع نیاز های خود سوالات و خواسته های خود را اصطلاحا گوگل می کنند.

در نتیجه این سرچ که در کادر گوگل انجام می شود لیستی از وبسایت های برتر نشان داده می شوند. قرار گرفتن در بالای لیست گوگل برای سایت ها بسیار مهم است؛ زیرا با توجه به بررسی های انجام شده معلوم شده است که 90 درصد از افراد پس از جستجو روی سه لینک اولی که در گوگل قرار می گیرند کلیک کرده  و احتمال خیلی پایینی وجود دارد که افراد وارد صفحه دوم شوند.

چرا قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اهمیت بسیار بالایی دارد؟

چرا قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اهمیت بسیار بالایی دارد؟

مثال معروفی که در این زمینه وجود دارد این است اگر می خواهید چیزی هرگز دیده نشود آن را در صفحه دوم گوگل قرار دهید. البته این مثال حالتی از اغراق داشته ولی آمار ها نشان می دهد بازدید از صفحه دوم در گوگل بسیار کم اتفاق می افتد بنابراین تقریبا همه سایت ها علاقمند هستند تا در صفحه اول جستجوی گوگل و مخصوصا سه لینک اول قرار بگیرند.

در دنیای دیجیتال مارکتینگ به بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو در جهت قرار گرفتن در لینک های بالایی گوگل، سئو گفته می شود. سئو تکنیک های مختلف و زیادی دارد که می توانید در اینجا مطالعه کرده و یا در دوره های آموزشی سئو شرکت کنید. اما در این مقاله به اهمیت لینک سازی داخلی بعنوان فاکتوری مهم در سئو اشاره می کنیم.

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی

منظور از لینک سازی داخلی ایجاد لینک هایی در صفحات وبسایت است که به صفحات دیگری در همان سایت داده می شود. لینک سازی داخلی در واقع مسیری میانبر برای کاربر و کرالر های گوگل است تا به راحتی مطالب مورد نیاز خود را در سریع ترین زمان ممکن پیدا کنند.

با استفاده از لینک سازی داخلی افراد کاربران و ربات های گوگل می توانند براحتی صفحات دیگر وبسایت را پیدا کرده و مطالب موجود در آنها را بررسی کنند. همه لینک هایی که در سایت برای مثال در هدر فوتر و بنر های مختلف به صفحات دیگر سایت داده می شود در واقع لینک سازی داخلی است.

در صورتی که لینک های داخلی در سایت وجود نداشته باشند کاربران و ربات های گوگل از وجود سایر صفحات در وبسایت مطلع نشده و صفحاتی که به این خاطر در واقع مخفی شده اند تاثیر خود را در جذب مخاطب و اعتبار گوگل از دست می دهند.

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی در چیست؟

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی و خارجی با هم از یک نظر فرق دارند. در لینک سازی داخلی همان طور که گفته شد مقصد لینک ها صفحات دیگر همان وبسایت هستند اما در لینک سازی خارجی مقصد لینک صفحات وب سایت های دیگر هستند که اصطلاحا لینک سازی خارجی نامیده می شوند.

چرا لینک سازی در سئو از اهمیت زیادی برخوردار است؟

اهمیت لینک سازی داخلی در سئو

هم لینک های داخلی و هم لینک های خارجی اهمیت بالایی دارند. در واقع کراولر های گوگل وقتی صفحه ای را ایندکس می کنند به سراغ لینک های موجود در آن می روند تا بقیه صفحات مرتبط با آن را نیز بررسی و ایندکس کنند.

در واقع اگر لینک سازی چه داخلی و چه خارجی انجام نشود کرالر ها و کاربران قادر نخواهند بود صفحات وب سایت ها را پیدا کنند. این گونه صفحات که هیچ لینک داخلی در آنها وجود ندارد صفحات یتیم نامیده می شوند. این صفحات نمی توانند در گوگل ایندکس شوند و کاربران نیز نمی توانند آنها را پیدا کنند.

انواع لینک سازی در سئو

انواع لینک سازی در سئو

در مجموع لینک ها به سه تقسیم می شوند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

  • لینک داخلی
  • لینک خارجی
  • بک لینک

همانطور که گفته شد لینک داخلی به لینک های داخل خود سایت که مبدا و مقصد آن صفحات مختلف یک سایت هستند گفته می شود. لینک خارجی اما لینک هایی است که از سایت خودمان با مقصد سایت های دیگر می دهیم. در نهایت بک لینک ها هستند که از سایت های خارجی و غیر از سایت خودمان با مقصد سایت ما داده می شوند.

نحوه انتخاب متن صحیح ( انکر تکست – Anchor Text )

نحوه انتخاب انکر تکست

وقتی ما لینکی داخلی را به صفحات دیگر می دهیم این لینک ممکن است بر روی یک عکس یا یک کلمه قرار بگیرد.

در صورتی که روی کلمه خاصی لینک گذاری کنیم کلمه مورد نظر که لینک روی آن قرار گرفته است انکر تکست نامیده می شود. انکر تکست برای شناخت موضوع صفحه مقصد بسیار اهمیت دارد؛ در گذشته و قبل از آپدیت های جدید گوگل معمولا انکر تکست همان کلمه کلیدی انتخاب می شده است.

اما با آپدیت های جدید گوگل اینکار به نوعی اسپم شناخته شده و ممکن است سایت جریمه شود. منطق گوگل بر این اساس است که شدنی نیست که تمام انکر تکست های یک سایت از یک کلمه کلیدی خاص انتخاب شده باشند.

بنابراین باید توجه کنید چه در لینک سازی داخلی و چه بک لینک سازی و لینک های خارجی هرگز به صورت ثابت از یک کلمه استفاده نکنید و سعی کنید کلمات مرتبط تری برای این کار انتخاب کنید.

رنگ متن انکر تکست

رنگ انکر تکست

برای نشان دادن لینک ها در صفحات وبسایت معمولا برای انکر تکست ها رنگ متفاوتی از رنگ متن زمینه استفاده می شود. رنگ متن انکر تکست به صورت استاندارد آبی رنگ با یک زیر خط است. این روش از گذشته برای مشخص کردن لینک ها استفاده می شده و به صورت استاندارد درآمده است.

تعداد مناسب لینک در لینک ساز داخلی

تعداد مناسب انکر تکست

تعداد لینک های داخلی برای هر سایت باید محدود باشد. گوگل در گذشته ماکسیمم تعداد لینک 100 عدد را به صورت ضمنی اعلام کرده بود اما باید توجه کنیم که منطق لینک ها و اعتبار آنها بسته به میزان کل اعتبار سایت بین لینک ها تقسیم بندی می شود و هر چه تعداد لینک ها بالاتر باشد طبیعتا ارزش هر لینک داخلی پایین تر خواهد آمد.

در سئوی سایت باید توجه کنید که هیچ کاری را به صورت غیر طبیعی و اسپم نباید انجام داد. گوگل هرگونه کار غیر عادی در سایت را درک کرده و ممکن است سایت مزبور را پنالتی کند.

چگونی افزایش اعتبار یا اتوریتی توسط لینک سازی

نحوه افزایش اتوریتی با لینک سازی

منطق گوگل در زمینه لینک سازی به این شکل است که اگر از یک صفحه وبسایت به صفحه دیگری لینک داده شود معنی این کار این است که این دو صفحه مکمل هم بوده و کار انتقال اطلاعات به کاربر را تکمیل می کنند بنابراین لینک سازی می تواند اعتبار صفحات مختلف را نرمال سازی کند. در صورتی که یک صفحه از سایت هیچ لینکی نداشته باشد نمی تواند از اتوریتی یا اعتبار سایر صفحات برای افزایش اعتبار بهره مند شود.

گوگل روز به روز قدرتمند تر می شود و هوش بالاتری پیدا می کند. اما هنوز قواعد اصلی بازی پابرجا هستند.

هدف اصلی لینک سازی، کاربر است!

هدف از طراحی و ساخت یک وبسایت رفع نیاز های کاربران است. در واقع گوگل خود را بجای کاربران قرار می دهد و سایت ها را بررسی می کند و در این راه از روش های مختلفی برای شناخت کیفیت هر سایت استفاده می کند.

انکرتکست

در این مورد لینک سازی هم یکی از روش هایی است که بر اساس آن گوگل می تواند سایت ها را پیدا کرده و مورد بررسی قرار دهد. در این میان انکر تکست بعنوان عاملی برای شناسایی کیفیت و اهمیت لینک بکار برده می شود.

روی دیگر سکه در لینک سازی

لینک سازی داخلی در سئو

لینک سازی یکی از راه های افزایش اعتبار دامنه است اما مانند شمشیری دو لبه عمل می کند و همانقدر که می تواند برای وبسایت مفید باشد در صورت استفاده نابجا می تواند برای وبسایت مضر بوده و سایت را دچار جریمه های گوگل کند.

باید توجه داشته باشیم که گوگل هر گونه فعالیت ساختگی و مصنوعی در سایت را تا حد زیادی متوجه می شود و باید برای جلوگیری از پنالتی شدن از این کار که به نوعی سئوی کلاه سیاه نام دارد پرهیز کنیم.

اگر در این مقاله هر سوالی برای شما ایجاد شد، در بخش نظرات پاسخگوی سوالات شما هستم.

سایت منبع https://nedakhaleghi.com

 

چرا سایت های ما نیاز به سئو دارند؟

دوره سئو ، کلید موفقیت شما در دنیای دیجیتال

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک ,های ,سایت ,سازی ,گوگل ,داخلی ,لینک سازی ,سازی داخلی ,می شود ,انکر تکست ,لینک های ,سازی داخلی چیست؟

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
زیتون موزیک موزیک ویدیو کره ای و ژاپنی موتوربازان نسیم کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. درب های سرویس بهداشتی hpl ستاره رژیم درمانی 2021 phoenixnews ورزش و نرمش دانلود سنتر